Atrakcje

Atrakcje okolicy

Największą atrakcją Wisły są przepiękne panoramy Beskidu Śląskiego, wspaniałe lasy i czyste rzeki, doskonałe miejsce do uprawiania turystyki górskiej i rowerowej, a w zimie także rewelacyjne warunki narciarskie.

Naszym gościom polecamy wizytę w Aqua parku DELFIN w Skoczowie, oprócz basenu można skorzystać z biczów wodnych i zjeżdżalni o długości 93 m i kręgielni.

Latem , w odległości ok.300 m od DW Limba można korzystać z basenów otwartych https://parkwodnybasenywisla.pl/.

W odległości ok.500 m jest OPP START znajduje się tam m.in.  basen, sala sportowa, siłownia, boisko do gier zespołowych.

Można także skorzystać parku wodnego TROPICANA w Hotelu Gołębiewski ok.500 m od DW Limba.

Z hali sportowej można skorzystać przy Zespole Szkół nr 1 w odległości 500 m od DW Limba.

Wielką atrakcją lata w Wiśle jest w dniach 27 lipca do 04 sierpnia 2024r Tydzień Kultury Beskidzkiej, który ze względu na swój charakter, zasięg, czas trwania, ilość wykonawców i koncertów, liczbę widzów, jak również ze względu na niepowtarzalną, urzekającą barwnością i porywającą żywiołowością atmosferę jest imprezą nieporównywalną z żadną inną.

Podczas jego trwania zespoły folklorystyczne prezentują oryginalne bogactwo ludowej muzyki, tańca i śpiewu, obrzędów i zwyczajów, ludowi artyści swoją twórczość, a organizacje i instytucje kultury osiągnięcia w zakresie ochrony, dokumentacji i popularyzowania dorobku ludowej kultury.

Widoki Beskidu zimą

 

O aktualnych imprezach i rezerwacji miejsc informację można uzyskać w informacji turystycznej w Wiślańskie Centrum Kultury i Informacji tel.33 8552967.

Rezerwacje oraz zgłoszenia przyjmuje:
Dom Wczasowy LIMBA
ul. Górnośląska 5, 43-460 Wisła
tel. 33 855-21-74, 517 800 150